Lost your password?
Dynamo ukázalo svou sílu, žáci vstoupili do soutěže PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miroslav Juhaňák   
Čtvrtek, 01 Září 2022 21:56

OP muži - 3.kolo

Sobota 27.8.2022

TJ Sokol Stará Červená Voda - Dynamo Javorník   1 : 4 (0 : 2)

Branky: 89. Fidrich - 28. Písek, 32. Daniel, 69. z pen. Novák, 80. Mazánek

Sestava SČV: Machů - Fidrich, Juhaňák, Maceček Jakub, Polák Vl. - Miťko, Maceček Jan, Lapčík, Burďák  - Rejda, Danilko  střídali: Šípek, Gurka, Jílek

OP žáci st. - 1.kolo

TJ Sokol Stará Červená Voda - Dynamo Javorník   0 : 10 (0 : 5)

Sestava SČV: Machů Vanessa, Miťko Samuel, Dubčíková Martina, Rejda Jan, Burďák Petr, Sedlák Ondřej, Ondrušík Pavlík, Poláková Karolína, Erenberk Tomáš, Fidrich Marek, Fidrichová Viola, Randus Maťej, Pessel Šimon, Mydliar Lukáš, Burďáková Nikola

Favorit letošního ročníku okresního přeboru Dynamo Javorník přijel prověřit naše schopnosti a nakonec odjížděl s poměrně hladkou výhrou.

Zkušenosti, pohyb, efektivita v zakončení, standartní situace a pevná defenzíva, to byly disciplíny ve kterých nás soupeř převyšoval a vyučoval. Při střetu s kvalitním soupeřem je potřebná neustálá koncentrace, stačí chvilka nepozornosti a přichází nemilosrdný trest. Přesně tak tomu bylo při první brance utkání, kdy Michal Písek zasekávačkou oklamal naši obranu, s přehledem obstřelil Patrika a poslal Dynamo do vedení. Při posledním vzájemném utkání jsme s Javorníkem po dvaceti minutách prohrávali 0:3, přičemž všechny branky tehdy padli po standartních situacích. Poučeni touto zkušeností jsme chtěli ke standartním situacím přistupovat velice důsledně, nicméně přesto se soupeř ze standartky opět poměrně snadno prosadil. Po půlhodině hry javornický Daniel pohodlně z blízkosti zvyšoval hlavou na 0:2 a stvrdil tak převahu svého týmu. Druhá půle pak byla přece jen trochu vyrovnanější, Javorník polevil v aktivitě a my jsme naopak začali sbírat odvahu, výborný Roman Michálek však předváděl v brance hostů skvělé zákroky a držel svůj tým v bezpečném dvoubrankovém vedení. V 69. minutě pak utekl naši obraně útočník soupeře a zastavila ho až poměrně ostrá ,,kosa" v našem pokutovém území, následovala penalta a Dynamo vedlo 0:3. Ještě hůř bylo o jedenáct minut později, kdy mazánek poslal z hranice šestnáctky odraženou střelu bez přípravy do naši branky a zvýšil již na 0:4. V tu chvíli již většina z nás působila trochu odevzdaným dojmem, ne však Honza Maceček a především Lukáš Fidrich. Honza se prohnal polovinou soupeře, ve vápně našel zpětnou přihrávkou Lukáše (pravého beka!) a ten bez přípravy zavěsil do pravého horního rohu Romanovi branky. Lukáš se v posledních utkáních přesunul na pravý okraj obrany a v úvodu sezóny jsou jeho výkony velice příjemným překvapením. Jak proti Supíkovicím, tak proti Javorníku ho směle mohu označit za jednoho z našich nejlepších hráčů na hřišti. ,,Fido" tak dokazuje, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. Jeho nádherná branka tak alespoň znamenala četný úspěch, který potěšil početné publikum, které tady však protentokrát nebylo především kvůli fotbalu. Jara Lučan totiž doslova přes noc vymyslel akci, jejíž význam lze jen těžko zhodnotit slovy. Míra Novák je věčně usměvavý kluk, kterého musí mít každý rád. Život nám někdy přichystá překážky nesmírně přetěžké a Míra se právě jednu takovou překážkou již nějakou dobu statečně snaží překonat a všichni si moc přejeme, aby ji Míra brzy překonal a vše se v dobré obrátilo. V takových chvílích je potřeba veliká vnitřní síla a energie a také blízkost těch nejbližších. A právě k tomuhle přispěje finanční pomoc, která se nasbírala při akci po sobotním utkání, tedy při dražbě dresu Peťi Ševčíka mladšího. Skvělý nápad Jary Lučana, podpořený organizací Honzy Macečka a nadšením veliké spousty lidí přinesl významnou částku nasbíranou pro Míru, Petru a malého Míšu Novákovy. Co dodat, jsou věci a činy, na které se nezapomíná a které neděláme pro chvíle slávy, nebo pro vlastní prospěch. Právě takovéto činy jsou projevem velikého charakteru, lidskosti, lásky a porozumění a mnohé o lidech vypovídají.

 

Naši žáci již také rozehráli svou soutěž. Stejně jako my čelilo javornickému Dynamu a stejně jako my muselo nakonec uznat sílu soupeře.

Následující týden se náš Sokol zúčastní oslav při výročí 90ti let od založení TJ Slavoj Rychvald, kde se utká s borci Slavoje v přátelském utkání, které je součástí oslav. Žáci pak v neděli v rámci 2.kola OP zavítají do Žulové.

Aktualizováno ( Úterý, 27 Září 2022 22:04 )