Lost your password? REGISTER
Vápennou jsme nenastavili PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miroslav Juhaňák   
Úterý, 02 Duben 2019 20:04

OP muži 

TJ Sokol Stará Červená Voda - FK Vápenná  1 : 3 (1 : 1)

Branky: 33. Lučan - 37. Stavinoha, 75. a 90. Vala

Sestava SČV: Kroupa - Žák, Fidrich, Krmíček, Čermák Vl. - Burďák, Juhaňák, Křivan, Gurka - Lapčík , Lučan  střídali: Bundil, Polák, Rejda, Šípek, Polešovský, Staník

Sobota 30.3.2019 - První soutěžní utkání v roce 2019 asi nemohlo být atraktivnější. V domácím prostředí jsme hostili vedoucí celek okresního přeboru Vápennou. 

Na podzim jsme po statečném výkonu ve Vápenné prohráli 2:0, tentokrát jsme však pevně věřili ve vítězství. Jednak nás k tomu opravňovaly výsledky posledních utkání podzimu a potom také dosti kvalitní sestava, která byla k dispozici. Opravdu dlouho se nestalo, aby sestava byla opravdu kompletní a žádného z hráčů by nevyřadilo zranění, nebo pracovní povinnosti. Naše naděje na vítězství pak umocňovala velká zimní posila. Víťa Křivan se vzhledem k pracovnímu vytížení rozhodl ukončit působení v České Vsi a opět oblékl červenovodský dres. O Víťových kvalitách se není třeba dlouze rozepisovat. Jeseník, Mikulovice, Zlaté Hory, Česká Ves, tam všude zanechal velice výraznou stopu. V největších okresních klubech by o něj stáli i dnes, Víťa však dal přednost svému mateřskému oddílu. Škoda pak, že si svůj návrat rozmyslel Honza Maceček, ale třeba v létě změní názor a další honba za titulem může začít. Letošní sezónu by už ani Honza nezachránil, Vápenná jde nekompromisně za vítězstvím v soutěži, v dosavadním průběhu ztratila pouhé tři body a ani stoprocentní zisk ze zbývajících utkání by nám k titulu zřejmě nestačil. Nemyslím, že to bude mít lídr soutěže na jaře někde těžší než u nás, snad jen proti Bělé, ostrý start však Vápenná zvládla skvěle. Ještě než se dostaneme k samotnému utkání, je potřeba zmínit ještě jednu výraznou změnu v našem kádru. Ke změně dresu se odhodlal také Pepa Javorek, který nám nedávno oznámil, že vyslyšel volání Supíkovic, kde strávil většinu své kariéry a které procházejí těžkým obdobím, aby se pokusil přispět ke znovuzrození tohoto padlého velikána. Nezbývá, než Pepovi poděkovat za skvělý a poctivý přístup a popřát mu štěstí a zdraví do dalších nejen fotbalových let.

Příjemné jarní počasí se dostavilo v pravý čas a obstaralo příjemnou kulisu očekávanému střetnutí. Jak bylo zmíněno Vápenná tvrdě útočí na vítězství v soutěži a chtěla v sobotu odstranit další překážku v cestě za vysněným titulem. Přítomnost všech hvězdných opor v sestavě byla toho jasným důkazem. Terén příliš nepřál hezkému fotbalu, trávník se po zimě ještě nevzpamatoval a míč občas odskočil i těm největším kouzelníkům. Hosté se snažili prosadit kombinačně, kdežto mi jsme se pokoušeli o rychlý přechod do útoku. Největší nebezpečí z naší strany představoval opět Jara Lučan a po jeho individuální akci padl také první gól utkání. Jára se ve 33. min. rozběhl za přihrávkou za obranu, stopér hostů ho již začínal dohánět, Jára si míč zasekl, obtočil se kolem obránce a pokračoval směrem k bráně, vybíhajícího gólmana pak dloubáčkem přehodil a otevřel skóre utkání. Naše vedení však nemělo dlouhé trvání. Po pouhých čtyřech minutách jsme se dopustili faulu blízko pokutového území a hostující Stavinoha využil špatné komunikace mezi našim jedničkou mezi tyčemi Béďou Kroupou s obrannou zdí a srovnal na 1:1.

V dalším průběhu se obrázek utkání příliš neměnil, hráči v zelených se snažili všemožně prokombinovat k naší bráně a mi se stále pokoušeli prorazit obrannou hráz soupeře. Když už pomalu začaly docházet síly a nápady a zdálo se, že se početné publikum další branky nedočká, udeřila Vápenná naší zbraní, tedy z rychlého protiútoku. Patnáct minut pře koncem se při jedné z našich útočných akcí obránce soupeře zmocňuje míče, ten putuje rychle vpřed až k Valovi, který se rázem řítí osamocen na vybíhajícího Béďu Kroupu. Béďa pak jen bezmocně přihlížel, jak přes něj přesný oblouček putuje do opuštěné brány – 1:2. Ještě jsme se pokusili o závěrečný tlak a téměř se nám podařilo srovnat, ale hostující Kocich, který vyjímečně navlékl brankářské rukavice, naši nadějnou příležitost při závaru před brankou obětavým zákrokem zneškodnil. V úplném závěru pak z dalšího protiútoku opět Vala přesnou střelou ze střední vzdálenosti definitivně rozhodl o naší porážce a upravil na konečných – 1:3.

Následující sobotu, opět doma, přivítáme sousedy z Velkých Kunětic a po podzimní prohře na penalty rozhodně máme co oplácet. Naše domácí tvrz nebyla pro lídra soutěže z Vápenné snadným soustem, přesto byla však po delší době vyloupena, ale tentokrát již pokořena být nesmí.

Své soutěže odstartují také naše mládežnické oddíly, žáci nám obstarají předehrávku s Vidnavou a přípravky cestují do Javorníku, resp. do České Vsi. Fotbalové jaro se tak již rozjíždí na plné obrátky.

Aktualizováno ( Středa, 03 Duben 2019 23:17 )