Lost your password?
Podařený závěr podzimu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miroslav Juhaňák   
Středa, 07 Listopad 2018 23:14

OP muži 

TJ Sokol Stará Červená Voda - Dynamo Javorník  6 : 2 (4 : 0)

Branky: 30., 34. a 49. z pen. Lapčík Jiří, 17.a 86. Lučan, 13. z pen. Juhaňák - 57. Olšák, 63. Hloušek

Sestava SČV: Javorek - Staník, Fidrich, Krmíček, Čermák Vl. - Žák, Juhaňák, Gurka, Polák - Lapčík , Lučan  střídali: Gábor Dominik, Schuch, Rejda, Šípek, Machů

TJ Sokol Stará Červená Voda - TJ Skorošice  3 : 0   kontumačně - hosté se k utkání nedostavili

OP žáci

TJ Vidnava - TJ Sokol Stará Červená Voda  3 : 1 (0 : 0)

Branka SČV: 40. Machů Vanessa

Sestava SČV: Machů Patrik, Machů Vanessa, Jílek Filip, Zemánek Roman, Plašek Vlastimil, Pišl Pavel, Nedavaška Vojtěch, Miťko Daniel, Miťko Samuel, Vonc Jakub, Voncová Kristýna, Danilko Daniel, Barabáš Kristián, Turoň Tomáš

OP mladší přípravky 

TJ Sokol Stará Červená Voda - TJ Sokol Bernartice  13 : 12 (8 : 8)

Branky SČV: 12x Gábor Damián, 1x Rejda Jan

Sestava SČV: Burďák Petr, Ehrenberger Tomáš, Podlahová Tereza, Suttnerová Marie, Nydrle Václav, Fidrich Marek, Rejda Jan, Schuchová Jana, Gábor Damian, Lučan Jaroslav, Balog Marek, Burďák Dominik

OP starší přípravky 

TJ Sokol Stará Červená Voda - FK Bělá pod Pradědem  10 : 8 (4 : 1)

Branky SČV: 4x Machů Vanessa, 4x Miťko Samuel, 1x Rejda Jiří, 1x Burďáková Simona

Sestava SČV: Reimer František, Machů Vanessa, Pišl Petr, Dostálová Michaela, Wadel Simon, Pesslová Michaela, Burďáková Simona, Rejda Jiří, Burďáková Nikola, Miťko Samuel, Zemánek Roman, Gábor Damian, Dubčíková Martina, Schuchová Jana 

 

Sobota 3.11.2018 - Tak tomu se říká proměna! 

Úvod sezóny byl v našem podání přímo katastrofální, čtyři porážky ve čtyřech kolech nepamatujeme snad ani v I.B, kde jsme často bojovaly o přežití, naproti tomu závěr podzimu nás zastihl ve skvělé formě.  Zatímco v prvních kolech jsme svými výkony připomínali spíše dosti sešlé pendolíno, v jejím závěru jsme se proměnili v pořádně nadupanou rozjetou lokomotivu, která smete vše, co jí příjde do cesty. Pět branek „neporazitelné „ Bělé, dalších pět tápajícím Supíkovicím a v závěrečném utkání šest přesných zásahů proti Javorníku. Při našem vítězném pokřiku se otřásala šatna a zřejmě byl slyšet až ve Skorošicích, které k utkání s námi raději ani nedorazily, v posledním kole pak dostaly třináct branek v Mikulovicích.

Dalo by se říct, že je škoda, že sezóna dospěla do zimní přestávky, nicméně historie ukazuje, že jaro téměř vždy výsledkově předčí podzim. No uvidíme, každopádně kromě pozitivních výsledků je skvělé také to, že se naše šatna plní čím dál víc. Před sezónou jsme se obávali existenčních potíží, v jejím závěru jsme pak museli rozšířit sadu dresů, aby se všichni hráči dostali do hry. Franta Polák, Kamil Schuch, Lukáš Rejda a Dominik Gábor jsou novými tvářemi, které omladili naše stárnoucí mužstvo a často s ukázali ve velice dobrém světle. Doufejme, že jim elán vydrží i nadále a stanou se pevnou součástí týmu.

Teď už ale k samotnému závěrečnému klání podzimu. V domácí derniéře jsme přivítali Javorník a po prohře 1:0 v prvním kole jsme měli co oplácet. Ještě než samotné utkání začalo, rozloučili jsme se minutou ticha s jedním z našich nejvěrnějších fanoušků, Oldřichem Špundou. I v časech bojů o záchranu v I.B, kdy se nám výsledkově příliš nedařilo, nás Olda jako jeden z mála poctivě doprovázel i na těžká venkovní utkání, ale také byl svědkem všech našich triumfů posledních let. Se svou typickou čepicí a dlouhým kabátem nám jistě zůstane v paměti, jako jeden ze symbolů naší největší slávy.

V úvodním kole Javorník zahajoval utkání s deseti hráči, jelikož víc se jich prostě nedostavilo. Tentokrát jich bylo od úvodního hvizdu jedenáct a přestože to konečný výsledek nenaznačuje, pustili se do nás s velikou chutí. Jen těžko jsme ze začátku překonávali běhavého soupeře a podstatně zaměstnanější byla obrana než útok. Jakmile se však naše ofenzivní letka dostala do hry, bylo pro soupeře zle. Máme to vlastně s Jarou Lučanem při jeho současné formě docela jednoduché, stačí k němu nějak dopravit míč a on už něco vymyslí. Běžela 13. minuta a Jara prolétl obranou soupeře, když se dostal do šestnáctky a chystal se ke střele jeden z obránců hostí jej nešetrně poslal k zemi a pískala se penalta. Mira Juhaňák ji proměnil jako obvykle prudkou ranou, brankář sice míč zasáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil – 1:0. O čtyři minuty později pak skóroval sám Jara a opět to stálo za to. Pro vysokou přihrávku za obranu si zaběhl do levého rohu šestnáctky, zády k brance ji nejprve jedním dotykem ztlumil, následně se kolem míče obtočil a po odrazu od země jej napálil nádherným obloučkem přes bezmocného gólmana – 2:0. Poté převzal iniciativu Jirka Lapčík. Nejprve se ve 30. min. postavil k přímému volnému kopu asi dvacet metrů od branky a svým pověstným kladivem poslal na javornického brankáře nechytatelnou bombu – 3:0. Hned za čtyři minuty Jirku našel dlouhým pasem za obranu Mára Krmíček, stoper hostí při snaze zachytit přihrávku podklouzl a náš superstřelec se řítil na bránu pouze ve společnosti útočného parťáka Jary Lučana. Pro gólmana dost těžká situace a Jirka mu ji ještě malinko znepříjemnil, když svůj nájezd zakončil střelou mezi jeho nohama – 4:0. Čtyři minuty po změně stran pak zkompletoval hattrick, kolikátý již v jeho podání. Obrana Javorníku měla neustálé problémy při bránění Jary Lučana a často je řešila za hranicí pravidel. Ve 49. min. byl opět faulován v pokutovém území, když byl soupeřem stažen k zemi a byla z toho další penalta. Mira Juhaňák svůj pokus proměnil a Jirka nechtěl zůstat pozadu, míč poslal doprava, brankář šel doleva a vedli jsme – 5:0. V 57. a 63. minutě pak dvakrát udeřili hosté. V naší bráně opět chyběl pro zranění Béďa Kroupa a zaskakovat musel univerzál Pepa Javorek. Přestože to výsledek příliš nenaznačuje, docela si zachytal. Především šlo o střely ze střední vzdálenosti, se kterými si bez problémů poradil, nicméně dvakrát jej soupeř přecejen překonal. Při druhé brance měl Pepa trochu smůly, když střelu z přímého kopu tečovala naše zeď a ne změnu směru již nestačil reagoval. I tak se však může pyšnit skvělým výkonem, na beka vlastně přímo fantastickým. Když už to vypadalo, že by Javorník ještě mohl utkání malinko zdramatizovat, přišlo zranění jednoho z hostujících hráčů, který utrpěl tržnou ránu po srážce se spoluhráčem. Bylo vyloučeno aby pokračoval ve hře a lavička náhradníků byla prázdná. Po jeho ošetření tak Javorník dokončoval podzimní sezónu paradoxně stejně, jako ji, rovněž proti nám zahájil, tedy v deseti hráčích. U Jary Lučana se na podzim stalo pravidlem, že když nastoupí, skóruje vždy dvakrát. Bylo tomu tak i tentokrát, aby však Jara tuto normu nenarušil, musel zazdít dorážku z malého vápna a samostatný nájezd, a svůj pokus z přímého kopu poslal raději až k rohovému praporku. V 86. min. se však již nemýlil když jej přihrávkou za obranu vyslal Mira Juhaňák, Jára v běžeckém souboji přetlačil obránce a z levé strany pálil na zadní tyč přesně a uzavřel tak na konečných – 6:2.

I přes dobré výsledky ze závěru podzimu zůstáváme v tabulce na sedmé příčce, na třetí pozici však ztrácíme pouze pět bodů. Titul z toho letos jistojistě nebude, ale loňskou bronzovou pozici obhájit stále ještě můžeme. Mezi střelci pak zatím drží Jara Lučan se třinácti přesnými zásahy třetí příčku a hned za ním je na čtvrté pozici Jirka Lapčík, který má branek dvanáct.

Již týden před námi zakončili letošní tažení přeborem naši žáci, když trochu nečekaně padli ve Vidnavě 3:1. Přesto si však udrželi velice sympatickou třetí příčku a svými výkony nás velice příjemně potěšili.

Jako poslední pak v neděli doma uzavřely fotbalový rok přípravky. Nejprve ta mladší přestřílela Bernartice 13:12, dvanácti zásahy se opět blýskl superstřelec Damián Gábor. Aby pak starší přípravka nezůstala pozadu, porazila vzápětí Bělou 10:8. Tady zase v posledních utkáních rovným dílem střelecky zářili Vanessa Machů a Samuel Miťko, v posledních třech zápasech nasázeli vždy shodně pět, šest a naposledy čtyři branky.

Uzavřeli jsme tak rok 2018. Byl to rok velice povedený. Třetí místo mužů v OP 2017/2018, v následující sezóně rozmach mládežnických družstev a na konci roku vyrostlo vedle našeho areálu nové obecní hřiště s umělým povrchem. Doufejme tedy že bude hojně využíváno, aby nadšení pro fotbal u všech nových hráčů a vlastně i u těch starých nejen nevyprchalo, ale třeba ještě vzrostlo.

Aktualizováno ( Neděle, 18 Listopad 2018 22:44 )