Lost your password?
Úkol splněn! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miroslav Juhaňák   
Neděle, 21 Říjen 2018 20:14

OP muži 

FC Tatran Touax Supíkovice - TJ Sokol Stará Červená Voda  1 : 5 (0 : 2)

Branky: 88. Příhoda - 1. a 63. Lučan, 30. Zajac(vl.), 48. z pen. Lapčík Jiří, 56. Žák

Sestava SČV: Kroupa - Staník, Fidrich, Krmíček, Turoň - Schuch, Juhaňák, Gurka, Žák - Lapčík , Lučan  střídali: Gábor Dominik, Jílek, Čermák Václav, Machů

OP žáci

FK Stomix Žulová - TJ Sokol Stará Červená Voda  3 : 4 (2 : 2)

Branky SČV: 17. Miťko Daniel, 28. Vonc Jakub, 61. a 63. Jílek Filip

Sestava SČV: Machů Patrik, Machů Vanessa, Jílek Filip, Zemánek Roman, Plašek Vlastimil, Pišl Pavel, Nedavaška Vojtěch, Miťko Daniel, Miťko Samuel, Vonc Jakub, Voncová Kristýna, Danilko Daniel, Barabáš Kristián, Turoň Tomáš

OP mladší přípravky 

TJ Sokol Stará Červená Voda - SK Řetězárna "B"  2 : 16 (0 : 6)

Branky SČV: 2x Gábor Damian

Sestava SČV: Burďák Petr, Ehrenberger Tomáš, Podlahová Tereza, Suttnerová Marie, Nydrle Václav, Fidrich Marek, Rejda Jan, Schuchová Jana, Gábor Damian, Lučan Jaroslav, Balog Marek, Burďák Dominik

OP starší přípravky 

SK Řetězárna - TJ Sokol Stará Červená Voda  12 : 12 (3 : 6), na pen. 5 : 3

Branky SČV: 6x Machů Vanessa, 6x Miťko Samuel

Sestava SČV: Reimer František, Machů Vanessa, Pišl Petr, Dostálová Michaela, Wadel Simon, Pesslová Michaela, Burďáková Simona, Rejda Jiří, Burďáková Nikola, Miťko Samuel, Zemánek Roman, Gábor Damian, Dubčíková Martina, Schuchová Jana 

Sobota 20.10.2018 - V rozmezí jednoho týdne jsme se utkali se dvěma týmy z opačných pólů tabulky. 

Přes rozdílné postavení obou soupeřů skončila tato utkání téměř stejným výsledkem. Zatímco s vedoucí Bělou jsme trochu překvapili výraznou výhrou, proti posledním Supíkovicím se to tak trochu čekalo. Velice smutný pohled musí být pro skalního fanouška supíkovické kopané na současný stav tamního oddílu. Psal se rok 2001, Supíkovice zakončují sezónu tehdejšího hanáckého přeboru na osmém místě, dva body před devátým Jeseníkem a stávají se tak nejlepším celkem v Okresu Jeseník. Poté však pozvolna začal pád z výšky dolů. Oprášit zašlou slávu se pak v Supíkovicích ještě snažili pod trenérskou taktovkou Petra Ševčíka, který dokázal "místní kluky" vybičovat do 1.B. Za zdejších poměrů také vzešel zřejmě historicky nejúspěšnější hráč z Jesenicka vůbec. Syn právě zmiňovaného trenéra, Petr Ševčík ml. je dnes lídrem prvoligového Liberce. Jenže co je to všechno platné. Po změnách sponzorů, mnohých obměnách kádru a několika pádech, vzestupech a zase pádech Supíkovice dopadli na úplné dno okresní kopané. Problémy se skládáním jedenáctky, malá hrstka nejvěrnějších příznivců a zdevastované hřiště, připomínající spíše louku než fotbalové bojiště, tak dnes vypadá tento padlý kolos. V posledních podzimních kolech žádné okresní hřiště nezáří čerstvou zelení, nicméně velice neudržovaný trávník, kde se navíc zjevně daří hrabošům a krtkům, jen dokreslují tento smutný příběh. Podobných je však v dnešním okresním přeboru víc, viz. Vidnavu, Javorník a třeba Vápennou, která se v posledních letech snaží vrátit zpět na výslunní, ale zatím nějak nemůže najít správný recept.  

A tak se stalo, že jsme si do Supíkovic jeli pro povinné vítězství a doufali, že se vůbec bude hrát. Hrálo se a Supíkovice předvedli poměrně sympatický výkon, přestože tomu výsledek nenapovídá. Nástup jsme měli vskutku raketový. Podobně jako před dvěma týdny v Čeké Vsi jsme udeřili již v první minutě utkání. Stalo se tak po akci L+L, kdy Jirka Lapčík přihrával a Jara Lučan mezi nohami domácího Bračíka poprvé rozvlnil síť - 0:1. Další branka přišla ve 30. min. a postaral se o ni domácí L. Zajac, který však mířil do vlastní sítě, příliš s tím však dělat nemohl, jelikož byl při běhu nastřelen zblokovaným pokusem útočícího Venu Žáka a navýšil tak naše vedení na - 0:2. I tohle vedení nápadně připomíná průběh nešťastného utkání proti "béčku" Řetězárny, ale tady naštěstí veškerá podobnost s tímto utkáním končí. Jelikož jsme místo do brány stříleli několikrát jen do tyče a v naší bráně opět neskutečně čaroval Béďa Kroupa, skóre první půle se již nezměnilo.

Tři minuty po změně stran pak přišla chvíle pro Jirku Lapčíka, který ten den jen zářil radostí, v brzkých ranních hodinách se totiž stal podruhé otcem. Není pochyb o tom, že chtěl tuto radostnou událost oslavit gólem a vyzval ho k tomu jeho parťák v našem útoku Jara Lučan, když svým průnikem "zařídil" penaltu. Jirka si tak postavil míč, poslal jej prudce pod padajícím gólmanem do brány a mohl tak radostně svůj vstřelený gól věnovat Jirkovi juniorovi - 0:3. Další branku přidal Vena Žák, poté co mu Mira Juhaňák poslal za obranu výstavního "špeka" Vena zabojoval, míče se přecejen zmocnil a průnik podél pravé postranní čáry v pokutovém území zakončil opět mezi gólmanovými nohami. Nechci aby to vypadalo jako výsměch, brankář Supíkovic je v tom dost nevině a v utkání vůbec nepodal špatný výkon, naši útočníci ho prostě šikovně trefovali. V pozici sám proti útočníkovi se snaží zmenšit střelecký úhel a je logické že přitom otevírá prostor mezi nohami. Jak nám později zdělil, v sobotu zrovna slavil narozeniny a tak s dárkem přispěchal v 63. min. Jara Lučan. Po rohovém kopu se v šestnáctce zmocnil míče, prokousal se až před oslavence a nadělil mu "houslový hattrick" - 0:5. O šancích domácího celku zatím příliš zmíňky nepadlo, ale rozhodně jich nebylo málo. Obzvlášť ke konci utkání jich přibývalo. Supíkovičtí chtěli docílit alespoň čestného úspěchu a nakonec byli za svou snahu odměněni. Jeho autorem se stal náš nedávný spoluhráč a brankářská jednička poslední mistrovské sezóny 2016/2017 Láďa Příhoda. Domácí brankář Bračík si spravil chuť alespoň asistencí, když jeho nákop za obranu poslal Láďa kolem vybíhajícího Béďi Kroupy a dvě minuty před koncem stanovil na konečných - 1:5. I přes další tříbodový zápis zůstáváme ne sedmé příčce, na třetí pozici však ztrácíme pouze pět bodů. Pokud v posledních dvou letošních utkáních získáme šest bodů, s trochou štěstí bychom na bronzovou pozici mohli zaútočit.

To naši žáci po úspěšné zvládnuté bitvě v Žulové předskočili svého soupeře právě na třetí příčku a bodově se dokonce dotáhli na druhý Javorník. Samotné utkání bylo velice dramatickou přetahovanou, nejprve Žulová dvakrát dotahovala naše vedení, poté se sama ujala vedení a nakonec Filip Jílek dvěma góly otočil výsledek opět v náš prospěch. Žáci tak ukázali, že jejich podzimní výsledky nejsou náhodné a parta okolo trenérského dua Martina Machů a Martina Turoně roste ve velmi nadějný tým. Máme se tak do budoucna na co těšit. Přípravky také pokračovaly ve svých soutěžích. Mladší doma v neděli hostila Řetězárnu "B" (2:16) a starší v pondělí venku rovněž s Řetězárnou svedla skvělou přestřelku (12:12) s penaltovou koncovkou, tu pak zvládla lépe domácí Česká Ves. O naše branky se rovným dílem podíleli Vanessa Machů a Samuel Miťko, když si připsali po šesti gólech.

Následující sobotu nás čeká poslední zápas podzimu, jelikož další utkání bude předehrávkou jara. Přivítáme doma předposlední Skorošice a opět nesmíme ponechat nic náhodě. Vzhledem k tomu, že je Jirkou Lapčíkem předem ohlášena jistá akce po zápase, bylo by vhodné přispět dobrým výsledkem. Jirka se svými střeleckými kousky nesmazatelně zapsal do dějin našeho klubu a je jednou z nejvýraznějších postav v historii Sokolu SČV, možná vůbec tou nejvýraznější. Všichni jsme upřímně rádi, že jeho jméno má dalšího pokračovatele a kdo ví, třeba se taky dočkáme ligové hvězdy jako Supíkovice.

Aktualizováno ( Pondělí, 22 Říjen 2018 20:48 )