Lost your password?
Vydřené vítězství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miroslav Juhaňák   
Úterý, 02 Říjen 2018 12:01

OP muži 

TJ Sokol Stará Červená Voda - SK Lipová-lázně  2 : 1 (1 : 0)

Branky: 9. Juhaňák z pen., 58. Lapčík Jiří z pen. - 76. Wiesner

Sestava SČV: Žák - Turoň, Fidrich, Krmíček, Čermák Vladimír - Gábor Dominik, Juhaňák, Burďák, Polák - Lapčík , Schuch  střídali: Rejda, Čermák Václav

OP žáci

TJ Sokol Stará Červená Voda - FC Tatran Touax Supíkovice  4 : 1 (1 : 0)

Branky SČV: 36. a 45. Nedavaška Vojtěch, 4. Plášek Vlastimil, 41. Danilko Dominik

Sestava SČV: Machů Patrik, Machů Vanessa, Jílek Filip, Zemánek Roman, Plašek Vlastimil, Pišl Pavel, Nedavaška Vojtěch, Miťko Daniel, Miťko Samuel, Vonc Jakub, Voncová Kristýna, Danilko Daniel, Barabáš Kristián, Turoň Tomáš

OP mladší přípravky 

Dynamo Javorník - TJ Sokol Stará Červená Voda  - odloženo

OP starší přípravky 

TJ Sokol Stará Červená Voda - Dynamo Javorník  2 : 11 (0 : 6)

Branky SČV: 55. a 57. Machů Vanessa

Sestava SČV: Reimer František, Machů Vanessa, Pišl Petr, Dostálová Michaela, Wadel Simon, Pesslová Michaela, Burďáková Simona, Rejda Jiří, Burďáková Nikola, Miťko Samuel, Zemánek Roman, Gábor Damian, Dubčíková Martina

TJ Vidnava - TJ Sokol Stará Červená Voda  16 : 5 (9 : 3)

Branky SČV: 1., 2. a 30. Miťko Samuel, 40. Machů Vanessa, 60. Wadel Simon

Sestava SČV: Reimer František, Machů Vanessa, Pišl Petr, Dostálová Michaela, Wadel Simon, Pesslová Michaela, Burďáková Simona, Rejda Jiří, Burďáková Nikola, Miťko Samuel, Zemánek Roman, Gábor Damian, Dubčíková Martina

 

Sobota 29.9.2018 - Lipová, určitě ne jen proti nám, v posledních letech podává velice sympatické výkony. 

Snaží se o pohledný, kombinační fotbal, jenže stále naráží ne stejný problém, prostě nedává góly. Přesto, že nás v poli často přehrává, nedokáže se prosadit do vážných brankových příležitostí, což nám samozřejmě nevadí. Lipová nám tak může jen závidět naše ostrostřelce Jaru Lučana s Jirkou Lapčíkem, popřípadě Venu Žáka. Jenže Jara Lučan je po utkání s Kraší na listině zraněných a Vena Žák místo střeleckých bot navlékl brankářské rukavice. Jirka Lapčík tak na střílení branek zůstal sám. Tím ale nechci říct, že by ostatní hráči nebyli schopni vstřelit gól! Tak třeba někdejší kanonýr Mira Juhaňák občas zavzpomíná na plodná léta a nějáký ten gólový příspěvek taky přidá. Nicméně pro mužstvo je užitečnější spíš ve středu hřiště, kde bourá a narušuje ofenzívu soupeře. A přesně těmito zbraněmi se v sobotu vyzbrojila většina hráčů v našich nádherných červených dresech, což především stálo za naším důležitým domácím vítězstvím. Tak jak jsme se ještě před dvěma týdny cítili silní a sebevědomí, tak jsme byli tentokrát mírně na pochybách. Stojí za tím především zranění a absence mnoha hráčů. Jara Lučan je klíčovou postavou našeho útoku, Béďa Kroupa září v naší bráně a dodává jistotu celému týmu. Trojice čtyřicátníků Staník, Machů, Jílek sice žene věkový průměr našeho mužstva do závratných výšin, nicméně pořád na hřišti odvádějí poctivou práci a mezi mladíky se rozhodně neztrácejí. Pepa Javorek je velice platný v naší obraně, i Luboš Gurka citelně chybí. Sedm hráčů! Tolik omluvenek se sešlo naší trenérské dvojici, jenže zranění prostě k fotbalu patří a musíme se s tím vypořádat. Naštěstí se do sestavy vrátil po delší době Vláďa Čermák a s velikou radostí jsme přivítali také mladšího s bratrů Čermákových Václava, který se k fotbalu vrátil po opravdu hodně dlouhé době. Příležitost také opět dostala naše omladina a vedla si tentokrát velice dobře, za nasazení, snahu a bojovnost si rozhodně zaslouží velikou pochvalu. Obzvláště Franta Polák se začíná projevovat stále výrazněji. Nicméně tíha odpovědnosti ležela především na zkušených veteránech. Obrana byla v sobotu naší největší jistotou, uprostřed vládli Lukáš Fidrich s Marou Krmíčkem a nalevo kraloval Vláďa Čermák. Také Martin Turoň na pravé straně dělal co mohl, aby nezůstal pozadu. Podstatné tak bylo, jak se prosadíme směrem dopředu. Lipová se do nás od začátku pustila, hrála velice aktivně a ve středu hřiště měla převahu, jenže to bylo z její strany vše. Jakmile se přiblížila k naší šestnáctce, jakoby jí došly nápady a narážela do naší pevné obranné zdi. A tak jsme po devíti minutách udeřili mi. Jirka Lapčík dostal vysoký míč za obranu, jinak vynikající brankář Lipové malinko zaváhal, pak vyrazil Jirkovi vstříc, ten však byl u balónu dřív a gólmana se pokusil přehodit, ten mu však vlétl pod nohy, aniž by zasáhl míč. Protože Jirkův pokus o střelu skončil mimo branku, pískala se zcela po právu penalta. Mira Juhaňák si ochotně postavil míč na značku a bezpečně ji proměnil - 1:0.

Ve druhém poločase se obraz hry malinko změnil. Lipová se snažila tlačit víc dopředu a vzadu nám tak otvírala okénka k brejkům. Naše vedení mohl pojistit Mira Juhaňák, když se šikovně protáhl kolem dvou obránců, jenže v dobré střelecké pozici pálil jen do gólmana. Po jednom z rohových kopů se téměř prosadil Franta Polák, jeho střelecký pokus však skončil jen na břevně. V 58. min. si Mira Juhaňák s Jirkou Lapčíkem role z první gólové akce vyměnili. Prvně jmenovaný se pokoušel o průnik lipovskou obranou, v rohu šestnáctky byl nešikovně podražen a kopala se další penalta. Té se tentokrát ujal Jirka Lapčík a s troškou štěstí jí poslal prudkou ranou pod padajícím brankářem do soupeřovy branky - 2:0. Lipová se dále snažila překonat naši obrannou hráz a stále to byla snaha marná. Až čtrnáct minut před koncem se jí přecejen podařilo vstřelit gól z přímého kopu. Po přesné střele se Vena natahoval marně - 2:1. Pak nás čekala čtvrthodinka zoufalého bránění a lipovského zoufalého útočení. Nakonec jsme si šťastně oddechli když rozhodčí ukončil zápas a mi si tak připsali čtvrtou letošní výhru.

Předehrávku nám od samého poledne obstarali naši žáci proti Supíkovicím. Poté, co dostali minulý týden přes prsty od českoveské Řetězárny (5:0), se vrátili na vítěznou vlnu a vyhráli 4:1.

Starší přípravku přestřílela sousední Vidnava. Hattrickem se blýsknul Samuel Miťko, který byl společně s Vanessou Machů a Romanem Zemánkem povolán do výběru okresu Jeseník ke společným tréninkům, kde budou reprezentoval naše klubové barvy. Utkání mladší přípravky v Javorníku bylo odloženo. Starší přípravka ještě v nabytém programu minulý čtvrtek doma přivítala stejného soupeře, tedy Javorník. I tady byl soupeř střelecky zdatnější, o naše dvě branky se postarala Vanessa Machů.

Aktualizováno ( Úterý, 02 Říjen 2018 22:47 )