Smolné utkání v Javorníku PDF Tisk Email
Pondělí, 09 Září 2013 22:08

Dynamo Javorník - Sokol SČV   3 : 1 (1 : 0)

Sobota 7.9.2013 - Přestože si z Javorníku vezeme porážku, za předvedený výkon se nemusíme stydět a nebýt chyb, kterými jsme Javorníku pomohli ke dvěma brankám, mohli jsme pomýšlet i na body.

Na domácí půdě Javorníku to nemá žádný soupeř lehké, v minulé sezóně si odsud odvezla pětibrankový příděl Vidnava, České Vsi i Žulové Dynamo nasázelo branek dokonce šest. Takové příděly budí veliký respekt, výsledek 1:3 proto není žádnou ostudou. Navíc první dvě branky nesou podpis naší jinak velmi spolehlivé stoperské dvojice. Kuba Maceček a Pavel Jílek patřili ve všech dosavadních utkáních sezóny k nejlepším hráčům na hřišti, jenže v sobotním utkání si oba vybrali svou slabší chvilku a nevděčná role obránce či brankáře spočívá v tom, že každá chyba je vidět mnohem víc než na jiném postu. Ta Kubova přišla již v 8. min., při rozehrávce ho jeden z útočníků Javorníku svím napadáním dostal pod tlak, Kuba se rozhodl poslat svou přihrávku naší brankářské jedničce Patrikovi Ligenzovi, provedl to ovšem tak nešťastně, že míč nasměroval kolem Patrika do naší brány -1:0. Těsně před přestávkou mohl vyrovnat Mira Juhaňák, který se dostal na hranici malého vápna Javorníku k odraženému míči, Mira však nezachoval potřebný klid v zakončení a jeho nepovedená střela skončila v náručí brankáře domácích.

V samotném začátku druhé půle, ve 46. Min. pak přišla další gólová situace. Hráči Javorníku v podstatě ihned po rozehrávce vyslali dlouhý nákop do naší obrany, jeden z jejich útočníků si v naší šestnáctce míč skvěle pokryl, Pavel Jílek ho ve snaze odstavit od balonu stáhl za dres a následoval pokutový kop. Patrik skvěle vystihl směr, konečky prstů však pouze nepatrně změnil směr míče, který skončil za jeho zády – 2:0. Přes nepříznivý vývoj utkání jsme však nesložili zbraně, v 58. min. vyslal Mira Juhaňák přesnou přihrávku na rozběhnutého Jirku Lapčíka, kterého pak marně stíhala obrana Javorníku, tváří v tvář gólmanovi Jirka nezaváhal a s naprostým klidem poslal míč podél něj do brány- 2:1. Ve zbytku utkání se pak hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ve snaze o vyrovnání jsme v samotném závěru otevřeli naši obranu, čehož v 86. min. využili domácí a po rychlém protiútoku přidali ranou z úhlu pod břevno pojistku na vítězství – 3:1.

Branka SCV: 58. Lapčík Jiří

Sestava SČV: Ligenza - Čermák Vladimír, Maceček Jakub, Jílek, Distler - Staník, Juhaňák, Maceček Jan, Kroupa – Lapčík Jiří, Žák  náhradníci - Kozyra, Turoň, Burďák

Aktualizováno ( Pondělí, 09 Září 2013 22:25 )