Lost your password?
Muži: Vítězství proti oslabeným Skorošicím PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 02 Květen 2010 21:59

Sokol SČV - TJ Skorošice 3 : 2 (2 : 1)

Sobota 1.5.2010 - Sváteční sobotní odpoledne mělo být po sérii těžkých utkání se soupeři, se kterými jsme na podzim ztráceli body, příjemnou příležitostí získat tři body proti slabšímu protihráči. Skorošice navíc přijely pouze v devíti lidech, a tak vše vypadalo jednoznačně již před zápasem. Jenže fotbal je krásná hra, kde není nic předem dáno!

Ve 2. minutě se v hlavičkovém souboji hlavami srazil Peťa Chromek s Jarkem Lučanem a rozrazil si čelo, byl odvezen do nemocnice, kde získal šest stehů! Na hřiště se dostal Radim Koranda a po našem velkém tlaku a trápení v koncovce to byl právě on, kdo střeleckou smůlu protrhl v 17. minutě. Z pravé strany zatáhl míč před velké vápno a přesnou střelou k tyči překonal Aleše Salvu ml. v brance hostí - 1 : 0. Očekával se brankostroj, ale další branky nepřicházely a my jsme se často utápěli ve vlastních nepřesnostech. Jednu z nich využil soupeř v 36. minutě a dlouhým nákopem poslal jediného útočníka do samostatného nájezdu, který jsme díky nepovedenému ofsajd-systému nezachytili, a po dloubáku a šťastném odrazu od břevna bylo vyrovnáno - 1 : 1. Již ve 39. minutě vtrhl do vápna Jarek Lučan a byl faulován. Penaltu s jistotou proměnil Jirka Lapčík - 2 : 1. Do konce poločasu ještě Radim Koranda nastřelil tyč, ale vyložených šancí bylo pomálu.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení zahozených šancí, z malého vápna postupně přestřelili Jarek Lučan, Jirka Lapčík a nevyužili jsme ani další příležitosti. Krásně se před brankou uvolnil Jirka Lapčík, ale sám před bránou poslal míč vedle. Neproměněné šance však jen prohloubili nervozitu a my jsme nebyli schopni překonat srdnatě bránící Skorošice. Alibistické pokusy se střídaly s řadou nepřesností a z šedi vykoukla pouze akce Pepy Nováka a Jirky Lapčíka v 66. minutě, který střelou k tyči zvýšil na 3 : 1. Jenže brankostroj se ani tentokrát nerozjel a naopak po špatné rozehrávce Jakuba Macečka zaútočili ve dvou lidech hosté a k překvapení všech padl v 78. minutě po přízemním centru mezi pěti bránícími hráči gol - 3 : 2. Nervozní utkání v nepřátelské atmosféře, kterou nám připravili nespokojení fanoušci, jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem. V 87. minutě kopal opět po faulu na Jarka Lučana penaltu Jirka Lapčík, jenže tentokrát jeho střelu brankář hostí vyrazil. A tak jsme si po závěrečném hvizdu všichni oddechli, my jsme získali potřebné tři body a trápení skončilo a Skorošice po bojovném výkonu překvapily samy sebe.

Branky SČV: 17. Radim Koranda - 1 : 0, 39. Jiří Lapčík (penalta) - 2 : 1,  66. Jiří Lapčík - 3 : 1

Sestava SČV: Vavřín - Staník, Fidrich, Novák, Gurka (75. Turoň) - Chromek (4. Koranda, 69. Distler), Machů, Lapčík, Maceček Jakub - Krmíček, Lučan

Aktualizováno ( Středa, 05 Květen 2010 21:18 )